Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

Jeneratör Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tarih: 31.01.2023 09:40
Jeneratör Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Jeneratör modeli seçiminde ve jeneratör kullanımında nelere dikkat etmeliyiz? Detaylara yer verdiğimiz blog yazımız sizlerle.

Jeneratör Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gündelik hayatımızda kullandığımız eşyaların birçoğu artık elektrikli aletlerden oluşmaktadır. Küçük/büyük fark etmeksizin pek çok kullandığımız alet elektrik gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bundan dolayı da yaşam alanlarımız daha çok elektrikli cihazlarla çevrili bir hal almaktadır. En sık kullandığımız akıllı cihazların şarj edilmesinden mutfaklarımızda kullandığımız küçük aletlere kadar her an elektrik ihtiyacı doğmaktadır. Ki bu sadece standart bir hayatta ihtiyaç duyulan durumlar. İş yerlerinde bu durum kat ve kat artış göstermektedir. Bilgisayarlar, aydınlatma ihtiyacı ve tüm kullanılan makineler için elektrik gücüne ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Anlık bir kesinti tüm işlerin aksamasına sebep olabilir. Bunun haricinde daha hayati ihtiyaçlar için de elektriğe ihtiyaç duyulan alanlar vardır. Hastaneler bu alanlara en iyi örnek verilecek alanlardır. Ya da makineye bağlı bir hayat yaşayan hastalar için elektrik hayati önem taşımaktadır. Kullanım ihtiyacı farklı da olsa tüm hepsi tek bir sonuca bağlanmaktadır. Elektrik olmazsa hayat akışı etkilenmektedir. Bu gibi aksamalara önlem almak için yardımımıza Jeneratörler gelmektedir.

Jeneratörler ile meydana gelebilecek kesintilere önlem alabilirsiniz. Farklı model özelliklere sahip olan Jeneratör Seçimi yaparken dikkatli olmanız gereken ayrıntılar vardır, bunlara dikkat ettiğiniz takdirde ihtiyacınıza yönelik doğru tercihi yapabilirsiniz. Tüm jeneratör modellerimize sitemizden ulaşabilir ve ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. 
 

Jeneratör Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Jeneratör Çeşitleri, ev tipi ve fabrikalar gibi geniş çaplı çalışma alanları için ayrı özelliklerde üretilen cihazlardır. Evde kullanmak için daha küçük yapılı portatif olarak üretimi yapılırken, daha geniş çaplı çalışma alanları için ise yüksek güç ve özellik olarak donanımlı ürünler tasarlanmaktadır. Evler için küçük ve daha az özelliği barındıran, taşınması daha kolay olan ve kullanım alanına daha rahat uyum sağlayacak modeller seçebilirsiniz. Aynı zamanda büyük işletmeler ve daha yüksek enerji gücü gerektiren alanlar için büyük ve nitelikli modellere öncelik verebilirsiniz. Bunlar gibi kullanacağınız jeneratörü seçerken bazı noktalarda seçici olmalısınız. Bu ayrıntılar;

·Jeneratör alacağınız zaman öncelikli yapmanız gereken ihtiyacınızı doğru belirlemek olmalıdır. Alacağınız jeneratörü hangi alanda ve hangi amaçla kullanacaksınız, bunu belirlemelisiniz.

·Kullanacağınız jeneratörün özellikleri de seçim esnasında göz önünde bulundurmanız gereken noktalardır. Jeneratörün; ağırlığı, boyutu, tank kapasitesi, enerji üretim gücü, ses düzeyi seçiminiz konusunda sizlere yön verecek ayrıntılardır.

·Evlerde kullanmak için bir jeneratör ihtiyacı duyduğumuzda daha ufak boyutlu ve Taşınabilir Jeneratör ürünlere yönelebilirsiniz. Ev tipi olarak üretilen jeneratör modelleri sizin ihtiyacınızı karşılayacak ürünler olacaktır. Enerji Tasarruflu Jeneratör çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

·Fabrika ve sanayi gibi alanlarda kullanılacağı zaman ise daha güçlü yapıda ve enerji tasarrufu yapan ürünlere yönelmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Özellikle enerji tasarrufu yapması bu gibi büyük boyutta ve güçte jeneratörler için önemlidir.

·Genel olarak  jeneratör seçimlerinde enerji tasarrufu yapabilen ürünlere yönelebilirsiniz. Jeneratör çeşitleri arasında tasarruf yapmaya yardımcı pek çok ürün bulabilirsiniz.

·Seçim esnasında dikkat edeceğiniz bir diğer durum da, jeneratörün yakıt türü gelmektedir. İhtiyaca göre Benzinli Jeneratör seçimi yapabilirsiniz. 

·Kullanacağınız alan binalar ile çevrili ise sessiz çalışan modellere öncelik verebilirsiniz.

·Kullanım amacınıza uygunluk durumuna göre, seyyar niteliklerde jeneratör seçimi yapabilirsiniz. Konumlandırma konusunda size fayda sağlayacak olan bu özellik sayesinde cihazı farklı alanlara taşıma şansınız da olacaktır.
 

Jeneratör Seçimi Neden Önemli?

Jeneratörler doğru seçim yapılırsa çoğu zaman hayatımızı kolaylaştıracak cihazlar haline gelebilirler. Jeneratör seçimi önemlidir, çünkü sunduğu hizmet dolayısıyla yaşamımızda etkisi olan cihazlardır. Hayatımızın her alanında elektrikli cihazlara yer vermekteyiz, ufak bir kesinti anında pek çok cihazı kullanmama durumu ile karışılabiliriz. Bu gibi hayatı durdurma noktasında oluşabilecek kesintilerin önlenmesi için jeneratör kullanmaya ağırlık verilmektedir. Özellikle çalışma ortamlarında oluşabilecek bir kesinti tüm işleyiş üzerinde etkili olacaktır. Kesintilerin yaşanmaması için en etkili yöntem jeneratör kullanmaktır.

Yanlış tercihlerinizin sonucu olarak; aldığınız cihaz beklentilerinizi karşılayamayabilir ya da ihtiyacınızın çok üstünde ve kullanmanıza gerek kalmayan ayrıntılarla donatılmış olabilir. Her iki duruma da maruz kalmamak için seçim yapmak önemlidir. İhtiyacımıza uygun ve beklentimizi karşıladığı oranda bir ürün elde etmemiz yeterli olacaktır. Ayrıca, gerekli özeni göstermezseniz ve kalitesiz malzemelerden üretilmiş bir ürünü aldığınızda sonucu çok da olumlu olmayacaktır. Aldığınız jeneratör kısa sürede arızalanabilir hatta bu durum tehlikeli aksaklıkları da beraberinde getirebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına seçim konusunda dikkatli olmak faydalı olacaktır.
 

Jeneratör Kullanımında Dikkat Edilecek Konular

Günlük yaşamda artık evlerde ve iş yerlerinde jeneratör kullanım oranında artışların olduğu görülmektedir. Hayatımızı yüksek oranda etkileyecek bu cihazlara gerekli özeni göstermezsek, beklenen etkiyi yakalamamız zor olacaktır. Doğru jeneratör seçimini yaptıktan sonra jeneratör kullanımında nelere dikkat etmeliyiz? Özellikle aniden meydana gelebilecek tehlikeli durumların önlenmesi ve jeneratörün uzun vadeli kullanım sunması için bazı gerekli önlemleri almanız faydalı olacaktır.

Bunlar;

·Cihazınızın yakıt miktarı kontrollerini yapmalısınız.

·Yakıt deposunun temizliği konusunda da titiz olmalısınız.

·Jeneratöre yakıt koymadan önce soğumuş olmasına dikkat etmelisiniz. Soğumadan ya da çalışır durumdayken yakıt takviyesi yapmanız halinde yangın çıkma ihtimali ortaya çıkaracaktır. Bu durumların hatta yaralanmaların önlenmesi için bu duruma dikkat etmelisiniz.

·Yakıt takviyesi yaptığınızda yağ seviyesini de kontrol etmelisiniz.

·Jeneratörü bağlayacağınız cihazın güç oranını belirlemelisiniz. Aksi durumda fazla güç yüklemesi ile sigorta atabilir ve cihazınız zarar görebilir.

·Cihazları direkt jeneratöre bağlamamalısınız bunun için bir ara kablo kullanmalısınız.

·Jeneratörü kullandığınız alanın ıslak olmamasına dikkat etmelisiniz.

·Cihazınızı açık alanlarda kullanmaya özen göstermelisiniz. Fırın, ocak, sigara gibi yanıcı maddelerden uzak tutmalısınız.

·Elektrik kesintileri olmasa da ayda bir cihazınızı kısa süreli de olsa çalıştırmanız, akünün şarj edilmesi ve karbüratöre temiz hava akışının sağlanması adına yararlı olacaktır.

·Cihazınızın kablolarının sağlam olup olmadığını aralıklarla kontrol etmelisiniz. Yıpranan, eskiyen kablolarınızı değiştirmelisiniz.

·Kullanmayı tercih ettiğiniz cihaz, hava soğutmalı bir motor modeline sahipse etrafında bir metre alan bırakmanız gerektiğini unutmayın. Cihazın daha iyi verim sağlamasının yanısıra oluşabilecek tehlikelere karşı da bir önlem olarak görülebilir.

Bu gibi konulara dikkat ettiğiniz takdirde jeneratörler uzun süreli kullanım imkânını size sunacaktır. Tehlikeli durumların oluşmaması için de gerekli önlemleri almanız gerekmektedir.
 

Jeneratör Fiyatları?

Jeneratör modellerinin fiyatlandırması konusunda, belirli özelliklere göre olmaktadır. Jeneratör modelleri ticari yapılara göre ya da ev tipi olarak üretilmektedir. Boyut ve niteliklerinin seçime göre farklılık gösterdiği gibi fiyatlandırma aşamasında da farklılık göstermektedir. Ev Tipi Jeneratör ile sanayi, fabrika gibi alanlara özel üretilen ticari yapılara özel jeneratörlere göre bir fiyat aralığı belirlenmektedir. Fabrika gibi büyük yapıda alanlarda kullanılması için üretilen jeneratörler, yapısal ve nitelik olarak daha fazla ayrıntılı ürünler olmaktadır. Güç ayarları da fiyatlandırmada göz önünde bulundurulan bir ayrıntı olarak dikkat çekmektedir. Güç kademeleri ile doğru orantılı olarak fiyatlarda artışlar meydana gelmektedir. Ayrıca, jeneratörlerin kapasitesi de fiyatlarında etkili olan bir diğer etken olarak karşımızı çıkmaktadır. Seçeceğiniz jeneratörün kaç saat kesintisiz çalışacağı önemlidir. Sonuç, Jeneratör Modelleri ihtiyacınıza göre seçeceğiniz ürüne göre farklılık göstermektedir. İhtiyacınız olan jeneratöre ufak bir araştırmanın ardından, en uygun ürüne ulaşabilirsiniz. tüm yapı market ihtiyaçlarınıza yönelik ürünlerimiz incelemek için yapibahce.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...