Tüm ürünlerimizde ücretsiz kargo bulunmaktadır. Alışverişe Başla
Yetkili Satıcı
Yetkili Satıcı
Yetkili Satıcı
Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

Dekupaj Testere Nedir?

Tarih: 13.02.2023 11:12
Dekupaj Testere Nedir?
Dekupaj testeresi, MDF materyallerden ahşaplara kadar farklı malzemeler üzerinden işlem yapmayı olanaklı kılan araçlardır.

Dekupaj Testereye Bakış

Dekupaj testeresi, profesyonel olarak marangozluk yapan kişilerin olduğu kadar ahşap ve farklı materyaller ile uğraşmayı sevenlerin kullandığı araçlardan biridir. Testere çeşitleri ahşap materyallerinin şekillendirilmesinde kullanılır. Dekupaj testere modelleri ise en sık tercih edilen modellerden birisidir. En büyük avantajlarından birisi ince işlemelerden genel yapıda ürün işleme için ideal kullanım imkânı sunmasıdır.

Dekupaj Testeresi, MDF materyallerden ahşaplara kadar farklı malzemeler üzerinden işlem yapmayı olanaklı kılan araçlardır. Çoğunlukla ahşap mobilya ve eşya üretimi yapan kişi ve firmalar tarafından tercih edilirler. Günümüzde ahşap mobilyalardan, ufak süs eşyalarına kadar çok fazla alanda ahşap kullanılmaktadır. Özellikle ince işçilik gerektiren durumlarda ahşap materyali ağırlıklı olarak kullanılır.

Yazımız içerisinde dekupaj testeresi hangi alanlarda kullanılır, kullanımında nelere dikkat edilmelidir ve çalışma prensibi nedir konularını işlemeye çalışacağız.
 

Dekupaj Testeresi Nasıl Kullanılır?

El aleti üreten markaların pek çoğunun üretimini yaptığı ürün modelleri arasında dekupaj testeresi çeşitlerini de görebilirsiniz. Kullanım alanlarının fazla olması, kullanıcı taleplerini de artırmaktadır. Arzın olduğu yerde firmaların yaptığı da üretimlerine ağırlık vermektir. Farklı firmalar tarafından üretilme alternatifi sayesinde, kullanıcıların da satın alma adımında seçim yapma olanağını sunmaktadır.

Dekupaj testereler, düz yüzeylerde işlem yapabildiği gibi, kıvrımlı yüzeyler için de kulanım imkanı sunmaktadır. Özellikle yeni üretilen makinelerde bu iki durumda da işlem yapmak oldukça kolay olmaktadır. Dekupaj Testere Çeşitleri ile 45 dereceden 90 dereceye kadar ayarlama yapma imkanı sunulur. Ayrıca kullanılacak materyale göre farklı bıçak seçenekleri de kullanıcıya sunulmaktadır.

Özellikle kıvrımlı kesim için en çok önerilen ürün modellerinden birisidir. Ürünü farklı açılarda kullanmak için açıları ayarlarken vidaların çıkarılması ve yeniden takılması yeterli olacaktır. Daha eski modellerde bu işlemi kullanan kişiler yaparken, son zamanlarda üretilen makinelerde bu durum mekanizmalar yardımı ile yapılmaktadır. Bunun dışında kullanımı kolay ve etkisi büyük olan araçlardan biridir. Kullanılacak işleme uygun bıçağın seçilmesi asıl önemli olan ayrıntıdır.
 

Dekupaj Testeresi Kullanım Alanları

Dekupaj testeresi, MDF materyallerden ahşaplara kadar farklı malzemeler üzerinden işlem yapmayı olanaklı kılan araçlardır. Çoğunlukla ahşap mobilya ve eşya üretimi yapan kişi ve firmalar tarafından tercih edilirler. Günümüzde ahşap mobilyalardan, ufak süs eşyalarına kadar çok fazla alanda ahşap kullanılmaktadır. Özellikle ince işçilik gerektiren durumlarda ahşap materyali ağırlıklı olarak kullanılır.

Ahşap hayatımızın farklı alanlarında kullanma imkanı elde ettiğimiz materyallerden birisidir. Masa üretiminden ufak süs objelerine kadar pek çok alanda karşımıza çıkar. Dekupaj testereleri de ağırlıklı olarak bu alanlarda tercih edilir. Bu da Dekupaj Testeresi Kullanım Alanları konusunun oldukça geniş olması anlamına gelmektedir.

Dekupaj testereler 400 – 900 watt arasında farklı güç alternatifleri ile üretilir. Bu da ürünleri ev tipi olarak kullanmayı da olanaklı hale getirmektedir.
 

Dekupaj Testeresi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

El aletlerinin çoğu için geçerli olan durum, çalıştırma esnasında dikkatli olunması gerektiğidir. Ürünün hasar görmemesi, kullanan kişinin zarar görmemesi ya da etrafa zarar verilmemesi için kullanım esnasından tedbirli olmanın faydası vardır. Dekupaj testeresi yani Dekupaj Makinesi kullanırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu adımlara dikkat edildiğinde daha fazla verim alma imkanı elde edebilirsiniz. Bu ayrıntılar;

·Makinenin kullanımı esnasında karşılaşılacak zorluklardan birisi, güç kablosunun zarar görmesidir. Güç kablosunun zarar görmesi makineyi işlevsiz hale getirecektir.

·Kullanım esnasında ürünü dik bir konumda kullanmaya dikkat etmek gerekir. Kesimin düz olmasını istiyorsanız zeminin düz olmasına ve makinenin doğru konumda kullanıldığından emin olmalısınız.

·Yatay konumda işlem yapılması gerektiği durumlarda ise ürünün açısının ayarlanması gereklidir. İşleme nasıl başlandı ise o açıda devam etmek gerekir. Aksi halde verimli bir sonuç alınamayabilir.

·Ürünlerde farklı malzemeler için farklı başlıklar mevcuttur. Kesime başlamadan önce işleme alınacak materyaller göre başlığın seçilmesi gerekir. Bu durum uygun olmayan yüzey ile karşılaşan makine başlıklarının kırılması ile sonuçlanabilir. Ahşap bir yüzeyde işlem yapılan başlık metal bir yüzde kullanılmamalıdır.

·Kullanım esnasında kullanan kişinin gerekli güvenlik önlemlerini almalıdır. Kesime başlamadan önce iş güvenliği ekipmanlarını kullanmaya özen göstermek gerekir.

·Ürünü ilk defa kullanacak kişilerin ürün paketinde yer alan kullanım talimatını okumaları daha faydalı olacaktır. Kullanmayı bilenlerin de göz atmaları etkili bir kullanım için yardımcı olabilir.

·İşleme başlamadan önce ürünün kontrol edilmesi gereklidir. Bıçaklarda ya da herhangi bir parçasında zarar olma olasılığına karşılık bu bir önlem niteliğindedir. Bu sayede istenmeyen kazaların önlenmesi mümkün olacaktır.

·Kullanıma en uygun zemini seçmek alınacak sonuç üzerinde olumlu etki bırakacaktır.

·Ürün üzerinden herhangi bir parça değişikliği yapmadan önce elektrik bağlantısının kesilmiş olmasına çok dikkat edilmesi gerekmektedir.
 

Dekupaj Testere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanım esnasında yeterli verimi almak ve sonuçtan memnun olmak için doğru bir ürün seçmek gerekmektedir. Dekupaj testerelerin fazlasıyla seçeneğinin olması seçim esnasında kafa karışıklığı yaratabilir. Bunun önlenmesi ve yanlış seçim yapmamak adına bu anlamda dikkatli olmak gereklidir. Peki, bir Dekupaj Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Kullanılacağı Alanı Belirleyin

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu ürünler profesyonel kullanımdan, hobi olarak tercihe edenlere kadar farklı seçeneklere sahiptir. Dolayısıyla da ürün kendi içerisinde farklı şekilde üretilmektedir. Basit bir işlem için üretilen bir ürünü, daha büyük firmaların kullanması çok fazla olumlu sonuç doğuracaktır. Özellikle seri üretim yapan kullanıcıların daha profesyonel bir ürünü tercih etmeleri daha doğru bir seçim olacaktır.
 

Kalitesine Önem Verin

Kullanılacak ürün tek bir sefer kullanılma ile işlevsiz kaldığında bu durum fazlasıyla zarara yol açar. Dekupaj testeresi El aletleri arasından uzun ömürlü ve verimli olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu da ürünün kalitesi ile alakalı olacaktır. Seçilecek ürün ne kadar kaliteli olursa o derece dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır.
 

Teknik Destek Avantajını Araştırın

Elektrikli ürünlerde arızalanmalar meydana gelebilir. Bu anlarda teknik desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bazı markalar farklı bölgelerde teknik destek avantajı sunarken bazı firmalarda bu durum farklılık göstermektedir. Seçim esnasında desteğe ihtiyaç duyulabileceğini göz ardı etmemek gereklidir. Ürünü kullanmayı sürdürmek ve arıza anında gerekli işlemlerin yerine gelmesi için teknik destek olması artı bir avantaj sunacaktır.
 

Fiyatları Kıyaslayın

Alacağınız ürünün profesyonel olması durumu fiyatlandırması üzerinde de etkili olacaktır. Bu sebeple de kullanım alanına uygun olarak seçim yapmak fazladan harcama yapmayı da önleyecektir. Uygun Fiyatlı Dekupaj Testere çeşitleri için Yapibahce.com'u online ziyaret etmeyi unutmayın. 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...