Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

Ev Dekorasyonunun Tamamlayıcı Parçası Komodinler

Tarih: 03.02.2023 11:46
Ev Dekorasyonunun Tamamlayıcı Parçası Komodinler
Ev mobilyaları arasında boyutuna göre en işlevsel ve en kullanışlı ürünlerin başında hiç şüphesiz Komodin Modelleri gelmektedir.

Ev Dekorasyonunda Komodinin Yeri

Ev mobilyaları arasında boyutuna oranla en işlevsel ve kullanışlı ürünlerin başında hiç şüphesiz Komodinler gelmektedir. Hem şık hem kullanışlı olmaları sebebiyle sıklıkla tercih edilen mobilya seçeneklerinden birisi olmayı da başarmaktadır. Geçmişte kullanım alanı olarak yalnızca yatak odaları tercih edilse de, zamanla evin herhangi bir yerinde ihtiyaç duyulduğu anda kullanılmasına imkân sunulan mobilyalardan olmayı başarmıştır. Çekmeceli yapıları ile düzeni sağlayan, üst kısmı da ufak boyutlu masa görevi görebilen işlevsel ürünlerdir. Abajur, saat gibi malzemelerin koyulması için alternatif seçenekler olarak kullanılması komodinlerin kullanımlarında önemli yere sahiptir. Bu bağlamda oldukça kullanışlı ve etkili olabilen komodinler, boyutlarının küçük olması sebebi ile de yer kaplamayan mobilyalardır.

Evlerin olmazsa olmaz Tamamlayıcı Mobilya ürünlerinden olan komodinler, her tarz dekorasyona uyum sağlayacak niteliklerde üretilmektedir. Ahşap ve metal malzemelerin birlikte kullanıldığı modelleri ile karşımıza çıkan Özel Tasarım Komodinler, yalnız metal malzemeden üretildiği seçenekleri de mevcut olan ürünlerdir. Şık tasarımları ile modern oldukları kadar, geçmişi çağrıştıran vintage tasarımları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Komodin tasarımları modifiye edilmeye de uygun ürünlerdir. Zamanla farklılık isteyenler için boya ve kumaş yardımı ile bambaşka bir komodin elde edilebilir. Bu anlamda bakıldığında uzun süreli kullanım imkanı sunan ürünlerdir. Son zamanların sevilen akımı olan yeniden yap süreçlerinin sevilen malzemeleri olmalarının da bu duruma katkısı vardır. Dolayısıyla komodinler, tek bir ürün ile uzun vadeli kullanım imkanı sunan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.
 

Komodin Modelleri ve Tasarımları

Komodin modellerine bakıldığında çok fazla çeşide sahip olduğu görülmektedir. Çekmeceli olarak tasarlanabildiği gibi, bölmeli olarak tasarlanan versiyonları da mevcut olmaktadır. Buna ek olarak sade tasarımlı, sehpa niteliğinde kullanılması için tasarlananlar da örnekler arasında yer almaktadır. Seçim tamamen kullanıcının kendi zevkine ve ihtiyaçlarına göre şekillenebilmektedir.

Komodin tasarımları boyut anlamında da farklılık göstermektedir. Uzun olabildiği gibi kısa boyutta alternatiflerinin olmasının yanı sıra ayrıca tamamen yere sabit olarak kullanılabilen modellere üretimlerde yer verilmektedir. Bu farklı tasarımlar tamamen kullanıcının kendi isteği ve zevkine göre şekillenmektedir. Genel olarak bakılacak olursa komodinler şık ve kullanışlı tasarımları ile dikkatleri üzerinde çekmeyi başarmaktadır.

Belli aralıklarla moda trendlerinde adından söz ettiren vintage etkisi komodin modelleri arasında da kendisine yer bulmaktadır. Eskitme özellikte ya da tamamen geçmişi çağrıştıran modellerden oluşan bu modellere genel olarak vintage başlığı altında bahsetmek mümkün olmaktadır. Geçmiş efektine sahip olan bu mobilya tasarımları özel olarak talep edilen ürünler olmaktadır. Ayrıca farklı dekorasyonlara da uyumlu olabilmeleri ve farklılık yaratmaları sebebi ile de tercihler arasında yer almaktadır.

Modern tasarımlarda üretilen komodin modeller her akıma ayak uydurabilen özel ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Her eve ve dekora uyum sağlamaları sebebi ile de özellikle tercih edilen ürünler olmayı başarmaktadır. Pek çok takım mobilya ürünlerine uyumlulukları sebebi ile sorun çıkarmayan kullanışlı ürünler arasında adına yazdırmayı da bu sayede başarmaktadır.
 

Komodin Seçimi Neye Göre Yapılır?

Komodin alırken öncelikli belirlenecek husus hangi amaç ile kullanılacağına karar verilmesidir. Mobilya dekorasyon olarak mı kullanılacak, düzen oluşturmak için depolama amaçlı mı kullanılacak buna karar verilmesi gerekmektedir. Yatak odası mobilyası tamamlayıcı ürünü olarak kullanılan komodinler, ev dekorasyonunda ayrı bir hava katmaktadır. Komodin Seçimi için tarz, renk, doku ve tasarım detayları önem arz etmektedir. 
 

Komodin Kullanım Alanları Nelerdir?

Komodinler öncelikli olarak yatak odası mobilyası olarak başucuna yerleştirilen ürünler olarak kullanılmaktadır. Zamanla mobilyaların belirli alanlar dışında kullanılmamasına yönelik bilinen algıların dışına çıkılmaya başlanmaktadır. Komodin Modelleri yatak odasında, berjerler oturma odasında, dresuarlar girişte olması gereken mobilya ürünleridir algısı, zamanla geçerliliğini kaybetmektedir. Modern ev dekorasyonu dahilinde her mobilya parçasını farklı bir alanda kullanmak artık mümkün olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında hangi mobilyaya nerede ihtiyaç varsa orada konumlandırmak mümkün olmaktadır. Komodinler de bu sayede yalnızca yatak odası sınırlarında kullanmak yerine oturma odasında dekor olarak ya da antrede anahtar, çanta koymak için kullanılabilen ürünler olabilmektedir. Ayrıca farklı alanlarda kullanmak açısından en etkili örneklerden birisi komodinlerdir.

Komodin tasarımlarında üst kısımlarına isteğe bağlı olarak eşya koyulması imkânı bulunmaktadır. Hangi eşyaların koyulacağına dair bir kısıtlama bulunmamaktadır. Komodinler; aydınlatma ürünleri, biblolar, telefon, saat, başucu sürahisi koymak gibi alternatif olarak değerlendirilebilir.
 

Komodin Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Komodin seçiminde öncelikli olarak dikkat çeken detaylar; malzemesi, rengi ve ebatları olmaktadır. Komodinler ahşap, MDF ve metal olarak üretilmektedir. Bunlar arasında en yüksek fiyatlı olanlar ahşap malzemelerden üretilen modellerdir. Bunların haricinde, kaplama olarak üretilen modelleri de mevcut olmaktadır. Darbeye karşı dayanıklı olan kaplama modeller kullanıcıların da tercihleri arasında yer almaktadır. Seçeneklerinin çok olması sebebi ile de komodin seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlara kısaca değinmek gerekirse bir komodin seçimi esnasında; uyumluluk, dayanıklılık, doğru ölçüler, işlevsel ve kullanışlı olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

·Komodinlerin diğer mobilya dekorasyonu ile birlikte uyumu yakalamasına özen gösterilmelidir. Neticede mobilya tamamlayıcı ürünü olarak geçmesi de bu nedenle önem arz etmektedir. Genel ev dekoruna aykırı olan komodinler bütünlüğü bozacağı için hoş bir görüntü sunmayacaktır.

·Kullanışlı olması bir komodinde aranılan özelliklerden birisidir. Farklı alanlarda kullanılmaya uygun olması ve farklı amaçlarla kullanmaya uygun olması sunulacak avantajlardan birisidir.

·Doğru ölçülerde ürünleri seçmek en önemli ayrıntılardan birisidir. Aksi halde düşünülen alana uygun olmayacak ve beklentiler karşılanmayacaktır.

·İşlevsel olması da bir komodinde aranılacak niteliklerden birisidir. Komodinlerin kullanım alanlarından birisi de depolama amacı ile kullanılmasıdır. Bu duruma da uyum sağlaması adına işlevsellik niteliğini karşılaması gerekmektedir.

·Komodinlerin sahip olması gereken niteliklerden bir diğeri ise dayanıklı olmalarıdır. Mobilya dekorasyonunda dayanıklılık büyük önem teşkil etmektedir. Kullanım süresi üzerinde en etkili niteliklerden olan dayanıklılık seçim esnasında dikkat edilecek detaylardan birisidir. Dayanıksız ürünleri seçmek kısa sürede yeniden ihtiyaçların oluşması ile sonuçlanmaktadır.
 

Komodin Fiyatları

Komodin Fiyatları için, kullanılan malzeme, marka ve modeli etkili olmaktadır. Markalar komodin seçeneklerinden farklı kullanıcılara hitap edebilmek adına tasarımlarında farklılıklara yer vermektedir. Çekmeceli olması, bölmelere yer verilmesi metal ayaklara yer verilmesi gibi ayrıntılar da fiyatlandırma üzerinde etkili olmaktadır. Tasarım aşamasından üretim aşamasına ve satış adımlarına kadar her bir ayrıntı ayrı olarak ürünün fiyatlandırılmasına etki etmektedir. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...