Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

Sumak SMJ150 1.5 Hp 5 Kat 10 Daire İmpo Hidromatlı Hidrofor

share icon
%26
11.012,50 TL
8.160,00 TL
taksit imkanları icon
havale icon Havale ile ödemelerde %2.0 İndirim
 • En geç 23 Şubat Cuma günü kargoda!
 • whatsapp icon WhatsApp ile Sipariş Ver
  garanti icon
  Garanti
  2 Yıl Boyunca
  bedava kargo icon
  Tüm Ürünlerde
  Ücretsiz Kargo
  profil ssl icon
  Güvenli Alişveriş
  256Bit SSL

  Sumak SMJ150 1.5 Hp 5 Kat 10 Daire İmpo Hidromatlı Hidrofor

   
   

  Hidromat Nedir?

  Hidromat üniteleri pompaların basma ağzı olarak adlandırılan ağızlarına takılarak herhangi bir başka işlemciye ihtiyaç duymadan (denge tankı, basınç şalteri vs.) pompayı hidrofor hale getirirler. Hidromatlar kuru çalışmaya dayanıklı olduklarından, depoya gerek kalmadan şebekeye bağlanabilirler ve gövdelerinin altında daimî çekvalf bulundururlar.

  Hidromat bakım ve ayar gerektirmemesi, kurulumunun sessiz ve montajının kolay olması bakımından kullanışlıdır. Suda rutubet olmaz ve koku yapmaz. Hidromat üzerinde 3 adet işletme ledi bulundurmasıyla, çalışmasını hızlı ve rahat gerçekleştirir.

   

  Hidromat (Fluid Kontrol) Ne İşe Yarar?

  Hidromat tıpkı denge tanklı hidroforlarda olduğu gibi su ihtiyacı doğrultusunda pompayı otomatik devreye alır veya durdurur. Yani bir çeşme gibi düşünülebilir, çeşme açılınca otomatik çalışan ve çeşmenin kapanmasıyla otomatik olarak duran bir kontrol ünitesidir. Yani bir pompaya hidromat takıldığında adı artık hidrofor olmaktadır.

  Hidromatın diğer adı Fluid Kontrol demektir.
   

  Hidromat Cihazının Avantajları

  • Hidroforun geniş hacimli bir denge tankına sahip olmadığından, kapladığı yer azdır ve kullanımı pratiktir, ayrıca hafiftir.
  • Denge tankı olmadığından membran değiştirme gibi bir problemi yoktur, kokusuzdur ve tank delinmez.
  • Muslukların çok sık aç kapa yapıldığından, pompa motoru aralıksız dur, kalk yapmaktadır, bunun bir problem arz etmemesi için içinden sağladığı bir koruma sistemi bulunmaktadır. Bu sisteme göre su ihtiyacı bittiğinde pompa maksimum basıncını yapmış olur ve 15 saniye maksimum basınçta çalışmaya devam eder. Böylece musluk açıldığında motor zaten devrede olacağından, göreceği zararlardan kurtulmuş olur.
  • Her hidromat alt kısmında bir adet çekvalf bulundurmaktadır, çekvalf geri akışı engellemekte ve bundan kaynaklanacak problemleri önlemektedir.
  • Hidromat ünitesi elektronik bir karta ve yapay bir beyne sahiptir. Cihazda su kalmadığında 15 saniye boyunca çalışmaya devam ederek, kendi kendinin zarar görmesini engellemektedir.
  • Su deposu kullanılmadan tesisata direk bağlanabilmesiyle, tanklı hidroforlarda olduğu gibi susuz çalışmaya karşı önlem alınmak zorunda kalınmamaktadır. Bu da hidromatlı tank çalıştıran kişinin üzerindeki stresi azaltmaktadır, acaba makine bozulacak da iş aksayacak mı, gibi yanılsamaları engellemektedir.
  • Hidromat üzerinde bulunan 3 adet led ışık, çalışma kolaylığı sağlamaktadır. Bu led ışıklar; motor devrede, arıza ve enerji ledleri olarak adlandırılır.
  • Bakımı daha kolaydır, 6 ayda bir tanka hava basılması tarzı bakımlar gerektirmediği için hidromat bulundurmayan cihazlara oranla, bakım parası ödememesiyle daha az maliyetlidir.

  NOT: Ürün kargo tarafından hasar görmemesi için, 2 kutu halinde pompa ve hidromat olarak ayrı ayrı gelmektedir.

   

  Teknik Bilgiler                      

    Marka

   

    Sumak

  Tipi

  :

  Jet Hidrofor

  Modeli

  :

  SMJ 150 – İmpo Hidromatlı

  Kapasitesi

  :

  5 kat/10 daire

  Gövdesi

  :

  Döküm

  Mili

  :

  Paslanmaz çelik

  Motor Gücü

  :

  1.5 HP

  Enerji Sarfiyatı

  :

  220 V

  Termik Koruması

  :

  Mevcut

  Denge Tankı Kapasite

  :

  Hidromatlı Tam otomatik

  Emme / Basma Ağzı

  :

  1"

  Maks. Emiş Derinliği

  :

  9 metre

  Maks. Akışkan Sıcaklığı

  :

  45°C

  Maks. Ortam Sıcaklığı

  :

  40°C

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Yükleniyor...