Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

İmpo M80 1 Hp 220V Hidromatlı 5 Kat 5 Daire Jet Hidrofor

share icon
%26
5.062,50 TL
3.750,00 TL
taksit imkanları icon
havale icon Havale ile ödemelerde %2.0 İndirim
 • En geç 27 Şubat Salı günü kargoda!
 • whatsapp icon WhatsApp ile Sipariş Ver
  garanti icon
  Garanti
  2 Yıl Boyunca
  bedava kargo icon
  Tüm Ürünlerde
  Ücretsiz Kargo
  profil ssl icon
  Güvenli Alişveriş
  256Bit SSL

  İmpo M80 1 Hp 220V Hidromatlı 5 Kat 5 Daire Jet Hidrofor

   
  Hidromat Nedir?
  Hidromat üniteleri pompaların basma ağzı olarak adlandırılan ağızlarına takılarak herhangi bir başka işlemciye ihtiyaç duymadan (denge tankı, basınç şalteri vs.) pompayı hidrofor hale getirirler. Hidromatlar kuru çalışmaya dayanıklı olduklarından, depoya gerek kalmadan şebekeye bağlanabilirler ve gövdelerinin altında daimî çekvalf bulundururlar.
   
  Hidromat bakım ve ayar gerektirmemesi, kurulumunun sessiz ve montajının kolay olması bakımından kullanışlıdır. Suda rutubet olmaz ve koku yapmaz. Hidromat üzerinde 3 adet işletme ledi bulundurmasıyla, çalışmasını hızlı ve rahat gerçekleştirir.
   
   
   
  Hidromat (Fluid Kontrol) Ne İşe Yarar?
  Hidromat tıpkı denge tanklı hidroforlarda olduğu gibi su ihtiyacı doğrultusunda pompayı otomatik devreye alır veya durdurur. Yani bir çeşme gibi düşünülebilir, çeşme açılınca otomatik çalışan ve çeşmenin kapanmasıyla otomatik olarak duran bir kontrol ünitesidir. Yani bir pompaya hidromat takıldığında adı artık hidrofor olmaktadır.
   
  Hidromatın diğer adı Fluid Kontrol demektir.
   
   
  Hidromat Cihazının Avantajları
  Hidroforun geniş hacimli bir denge tankına sahip olmadığından, kapladığı yer azdır ve kullanımı pratiktir, ayrıca hafiftir.
  Denge tankı olmadığından membran değiştirme gibi bir problemi yoktur, kokusuzdur ve tank delinmez.
  Muslukların çok sık aç kapa yapıldığından, pompa motoru aralıksız dur, kalk yapmaktadır, bunun bir problem arz etmemesi için içinden sağladığı bir koruma sistemi bulunmaktadır. Bu sisteme göre su ihtiyacı bittiğinde pompa maksimum basıncını yapmış olur ve 15 saniye maksimum basınçta çalışmaya devam eder. Böylece musluk açıldığında motor zaten devrede olacağından, göreceği zararlardan kurtulmuş olur.
  Her hidromat alt kısmında bir adet çekvalf bulundurmaktadır, çekvalf geri akışı engellemekte ve bundan kaynaklanacak problemleri önlemektedir.
  Hidromat ünitesi elektronik bir karta ve yapay bir beyne sahiptir. Cihazda su kalmadığında 15 saniye boyunca çalışmaya devam ederek, kendi kendinin zarar görmesini engellemektedir.
  Su deposu kullanılmadan tesisata direk bağlanabilmesiyle, tanklı hidroforlarda olduğu gibi susuz çalışmaya karşı önlem alınmak zorunda kalınmamaktadır. Bu da hidromatlı tank çalıştıran kişinin üzerindeki stresi azaltmaktadır, acaba makine bozulacak da iş aksayacak mı, gibi yanılsamaları engellemektedir.
  Hidromat üzerinde bulunan 3 adet led ışık, çalışma kolaylığı sağlamaktadır. Bu led ışıklar; motor devrede, arıza ve enerji ledleri olarak adlandırılır.
  Bakımı daha kolaydır, 6 ayda bir tanka hava basılması tarzı bakımlar gerektirmediği için hidromat bulundurmayan cihazlara oranla, bakım parası ödememesiyle daha az maliyetlidir.
   
  KENDİNDEN EMİŞLİ, TEMİZ SU, TERMAL KORUMALI, BAKIR SARGILI,MPASLANMAZ MİL, SU SICAKLIĞI, MAKSİMUM 35°C, ORTAM SICAKLIĞI MAKSİMUM 40°C, EMME DERİNLİĞİ 9 METRE
   
   
  MSS
  46 METREDE SAATTE 0 TON SU
  42 METREDE SAATTE 0.50 TON SU
  38 METREDE SAATTE 1 TON SU
  32 METREDE SAATTE 1.50  TON SU
  28 METREDE SAATTE 2 TON SU
  20 METREDE SAATTE 2.50 TON SU
  10 METREDE SAATTE 3 TON SU
  2 METREDE SAATTE 3.60 TON SU
  DİKİNE SU BASMAKTADIR.
   
  GİRİŞ 1" ÇIKIŞ 1"
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Yükleniyor...