Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

Modifiye Sinüs İnverter ile Tam Sinüs İnventer Farkı Nedir?

Tarih: 24.04.2023 11:08
Modifiye Sinüs İnverter ile Tam Sinüs İnventer Farkı Nedir?
Doğru akımı alternatif akıma dönüştüren ve AC cihazları çalıştırmak için kullanılan tam sinüs ve modifiye sinüs inverterlerin farklarını ele alıyoruz.

Sinüs İnverter Nedir?

Sinüs inverterler, güneş panelleri, arabalar, tekneler, kamplar gibi alanlarda ya da elektrik kesintileri olan yerlerde elektrik ihtiyacını karşılamak için kullanılan cihazlardır. Bu inverterler, doğru akımı alternatif akıma dönüştürürler ve AC cihazları çalıştırmak için kullanılırlar. Ancak, tam sinüs inverterler ve modifiye sinüs inverterler arasında bazı farklılıklar vardır. Bu yazıda, tam sinüs inverter ve modifiye sinüs inverter çeşitlerinin ne olduklarını ve aralarındaki farkları ele alacağız.
 

Tam Sinüs İnverter Nedir, Ne İşe Yarar?

Günümüzde birçok kişi, evlerinde veya arabalarında elektronik cihazlarını kullanmak için bir güç kaynağına ihtiyaç duyar. Bu güç kaynakları genellikle inverterlerdir. Tam Sinüs İnverter, alternatif akımı temiz, saf sinüs dalga şeklinde dönüştüren inverter çeşididir. Bu dalga şekli, normal ev prizlerinde bulunan sinüs dalga şekline benzer. Tam sinüs inverterler, bu nedenle, her türlü elektronik cihaz için idealdir. Tam sinüs inverterler, TV'ler, radyolar, bilgisayarlar ve diğer hassas cihazlar gibi birçok cihazda kullanılır. Tam sinüs inverterler, modifiye sinüs inverterlerden daha pahalıdır, ancak daha güvenilir ve daha kaliteli bir elektrik kaynağı sağlarlar.
 

Modifiye Sinüs İnverter Nedir, Ne İşe Yarar?

Modifiye Sinüs İnverter, alternatif akımı kare dalga gibi kesikli bir dalga şekline dönüştüren inverter çeşididir. Bu dalga şekli, temiz bir sinüs dalga şeklinden daha az pürüzsüzdür. Bu nedenle, modifiye sinüs inverterler, tam sinüs inverterlerden daha az hassas cihazlar için uygundur. Modifiye sinüs inverterler, ısıtıcılar, pompa motorları, vantilatörler ve diğer basit cihazlar gibi çoğu cihazda kullanılabilir. Modifiye sinüs inverterler, tam sinüs inverterlerden daha ucuzdur, ancak bazı hassas cihazlar için uygun değildir.
 

Modifiye Sinüs mü Tam Sinüs mü Alınmalı?

Her iki inverter çeşidinin de kullanıldığı alana göre farklı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bazen uygun fiyatlı seçeneklerle karşımıza çıkan bir inverter çeşidi ihtiyaçları doğru şekilde karşılamayabilir. Aksaklıklar yaşamamak adına seçilecek olan inverter çeşidini doğru analiz edebilmek şarttır. 
 

Tam Sinüs İnverterlerin Avantajları 

* Saf sinüs dalga formu ile çalışır, bu da düzgün bir güç çıkışı sağlar. 
* Hassas elektronik cihazlar için uygundur. 
* Evlerde kullanılan cihazlar için tasarlanmıştır. 
* Çoklu koruma özellikleri ile donatılmıştır. 
* Daha emniyetli, temiz, sessiz ve kontrollü bir elektrik enerjisi üretimine imza atar.
 

Tam Sinüs İnverterlerin Dezavantajları 

Fiyatları diğer inverter türlerine göre daha yüksektir. Yüksek güç tüketen cihazlar için uygun değildir. Diğer İnverter Çeşitlerine göre daha büyük boyutlarda ve ağırdırlar. 
 

Modifiye Sinüs İnverterlerin Avantajları

* Daha uygun fiyatlıdır. 
* Daha hafif ve küçüktür. 
*Çoğu elektronik cihaz için uygun fiyatlı bir seçenektir.
 

Modifiye Sinüs İnverterlerin Dezavantajları 

Modifiye sinüs inverterler, saf sinüs dalga formu yerine, modifiye sinüs dalga formunda AC çıkışı sağlar. Bu inverterler, birçok elektronik cihaz için uygun fiyatlı bir seçenek olarak görülürler. Ancak, modifiye sinüs inverterlerin bazı dezavantajları vardır. Modifiye sinüs dalga formu, tam sinüs dalga formuna kıyasla daha düşük bir kalite sunar. Bu nedenle, bazı hassas cihazlar için uygun değillerdir.
 

En Popüler İnverter Markaları 

Sektörün önce gelen solar enerji ekipman üreticileri arasında farklı kapasitelere sahip birçok inverter markası öne çıkar. Belli başlı önemli markaları aşağıdaki listede inceleyebilirsiniz. 

* TommaTech
* Havensis 
* Solinved
* Alpex 
* Mexxsun
* Deye
* Lexron
* Orbus
* Tunçmatik
* Sunpax

Tüm bu İnverter Markaları ve İnverter Fiyatları için Yapibahce.com adresinden online incelemenizi yapabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun olan ekonomik seçenekleri sitemizde kolayca değerlendirebilirsiniz. 
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...