Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

Dar Antreler İçin Dekorasyon Fikirleri

Tarih: 01.03.2023 09:36
Dar Antreler İçin Dekorasyon Fikirleri
Evlerin antre, hol, koridor ya da giriş alanları için etkileyici dekorasyon önerilerini Yapı Bahçe farkıyla ele alıyoruz.

Dar Koridor Dar Antre Dekorasyonu

Fransızca kökenli bir kelime olan antre "giriş" anlamında kullanılan bir kavramdır. Dairlerin giriş alanları için kullanılır. Antre alanları ev dekorasyonunda ilk izlenimi veren bölümlerdir. Girişte karşımıza çıkan yapıları ile gelen kişilerde ilk izlenim olarak etki bırakacak güce sahiptir. Genelde evin tüm odalarını özenle düzenlerken, Antreler biraz geri plana atılabiliyor. Aksine en çok özen gösterilmesi gereken alanlar olması gerekir. İlk izlenim kişiler üzerinde nasıl etkili ise, evleriniz için de aynı etki çok önemlidir. Evinize gelen her misafir ilk olarak Antre Dekorasyonu ile karşılaşmaktadır. Antre alanları farklı ölçülere sahip olabilir. Mimari olarak geniş bir alan olabildiği gibi dar ve kısıtlı alanlar olarak da tasarlanabilir. Genel olarak baktığımızda, daire tasarımlarında genel olarak en az alan evin giriş kısmına ayrılır. Bu sebeple de antreler çoğunca dar alanlara sahip olurlar. Özenli davranmazsanız, sahip olduğunuz kısıtlı alanı daha fazla daraltmış olursunuz. Dolayısıyla, bu alanlar önem verilmesi ve iyi planlanması gereken alanlardır. Doğru planlamalar ile modern ve şık bir antreye sahip olabilirsiniz.

Son zamanlarda ev dekorasyon ürünleri farklı tasarımlar ile üretilmektedir. Her zevke ve alana uygun ürün çeşitlerine ulaşmak daha kolaydır. Ufak ayrıntılardan, dolaplara, askılara hatta minik objelere kadar her bir kategorinin farklı stil önerileri için alternatif ürünleri bulunmaktadır. Antreler dekore edilirken dikkatli planlamaya tabi tutulmalıdır. Plansız yapılan dekorların sonuçları çok olumlu sonuçlar olmayabilir. Planlı ve isteklerimizi doğru belirlemek ile yalnızca antre değil tüm ev dekorunu etkili ve modern hale getirebiliriz.
 

Ev Dekorasyonunda Antrenin Önemi

Küçük bir eve de sahip olsanız geniş bir eve de sahip olsanız dekorasyon için zaman ayırmalısınız. Başlangıçta yeterli zaman ve özen ile uzun vadeli sevebileceğiniz modern dekorasyonlara sahip olabilirsiniz. Fikirlerinizi oluştururken evinizin genelini düşünmeniz ve en uygun seçeneği oluşturmanız için önemli bir detaydır. Bir evin dekorasyonunun etkileyici olabilmesi için her bir alanı tek olarak ele almak yerine, hepsini bir bütün olarak ele almalısınız. Her bir alanın bir diğerini desteklemesini sağladığınızda ortaya çıkacak sonuçtan memnun kalırsınız. Aksi halde her bir alanı kendi başına ele alma hatasına düştüğünüz anda uyumsuz ve bütünden bağımsız bir ev dekoru oluşturmuş olursunuz. Ev dekorasyonu kısa vadeli gerçekleştirilemez. Belirli bir süre ve bütçe ayırmanız gereken önemli bir ayrıntıdır en dekorasyonu. Bu sebeple de sık sık değiştirmek imkânı olmayabilir. Sonuçtan memnun kalmadığınızda ve yeniden tasarlama işine girdiğinizde, her bir detayı ile planlandığı için değiştirmek istediğiniz her an tamamını baştan oluşturmanız gerekebilir. Bunun sonucunda da zaman kaybının yanında maliyet olarak da sizi etkileyebilir. Dolayısıyla baştan tüm planlamaları doğru yaparsak tek seferde istediğimiz etkiye sahip ev dekorasyonu oluşturabiliriz.
 

Farklı Antre Alanları Farklı Dekorasyon Fikirleri

Antre alanları evlerin mimari yapısına göre farklılık gösterebilir. Ev Giriş Antre Dekorasyon işlemlere başlamadan önce sahip olduğunuz alanı tespit etmelisiniz. Antreler, kare, dar, lüks, geniş alanlar olarak adlandırılabilir. Dekorasyon konusunda en rahat seçenekleri kare ve geniş alanlar olmaktadır. En zor olan ise dar alana sahip antreler oluşturur. Fikirleriniz ne kadar etkileyici de olsa dar bir antreye sahipseniz elinizde çok alternatif bulunmayabilir. Dar Antre  büyük mobilya seçimlerinden kaçınmalısınız hatta daha çok duvara monte edebileceğiniz modelleri yönelmeniz ve zemini daha sade bırakmanız hareket alanı oluşturmanıza etkili olacaktır. Aynalar, duvar askıları, tablolar ile etkili bir uyum yakalayabilirsiniz. Burada önem vereceğiniz bir nokta da kullanacağınız renkler olmalıdır. Antreler giriş kısmında yer aldığı için evin diğer bölümlerine oranla daha karanlık alanlardır. Bundan dolayı da duvarlarından zemine, açık renk tercih etmeniz daha aydınlık bir alan elde etmenize olanak sunacaktır. Mobilyalar ve aksesuarlar da buna dâhildir ki zaten uyumu yakalamak için her bir ayrıntının birbirini destekleyici nitelikte olması için bu durum zorunludur.
 

Dar Antrelerde Ayna Etkisi

Ayna modellerinin etkileyici göstermediği bir alan yoktur neredeyse her ortam ile şık bir uyum yakalayan ayna çeşitlerine antrelerinizde de bir şans verebilirsiniz. Ayna tasarımlarında, kullanacağınız alana özel olan seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Boy aynası, duvar aynası ya da ayaklı ayna modelleri içerisinden en uygun gördüğünüz ürünü alabilirsiniz. Dar alana sahip antreleri için duvara monteli olarak kullanılan aynalar hem yer kaplamaz hem alanı daha geniş gösterme olanağına sahip olmaktadır. Gösterişli tasarımlardan hoşlanıyorsanız, parlak detaylı çerçeveli tasarımlara öncelik verebilirsiniz. Ayrıca, aynalarınızda ışıklandırma kullanabilir bu sayede karanlık olan havasını kırmış olursunuz.
 

Duvar Monte Raf Ve Askılar

Yaratıcı antre dekorasyonları arasında sıklıkla kullanılan raf ve askıları duvara monte olarak tercih edilmektedir. Alışılmış düzenin dışına çıkmak için alternatif oluşturan özgün sistemleri ile duvar raflarına dekorasyon planlarınızda yer verebilirsiniz. Ev dekorasyonu için de kullanılan monte mobilya seçenekleri ile geniş alanlar oluşturabilir ve daha özgür hareket etme olanağına sahip olabilirsiniz. Faklı boyut ve malzemelerden üretilen duvar rafları ile modern görüntü yakalayabilirsiniz. Ayrıca kullanışlı olan özellikleri ile de avantaj sunan raf modelleri kolay kurulumları sayesinde de zorlamadan kurulum yapabilirsiniz. Bir matkapyardımı ile kurulumunu kolayca yapabileceğiniz raflara bir şans verebilirsiniz. Monte raf seçiminde eminseniz sıradaki planınız yerini belirlemektir. Bir kalem yardımı ile duvarda kullanacağınız alanı işaretlemeniz yeterli olacaktır, matkap yardımı sayesinde işlemi tamamlayabilirsiniz. Dilediğiniz gibi konumlandırdığınız duvar raflarınızı dekoratif objeler ve çerçevelerle süsleyebilirsiniz. Askı modelleri için de aynı şekilde duvara monte olarak kullanma alternatiflerine sahipsiniz. Raflarda kullanılan adımlar gibi tek bir matkap yardımı ile askılarınızı duvara monte edebilirsiniz. Askılar hem estetik bir görüntü hem fazlasıyla kullanışlı yapıları sayesinde sevilen ev dekorasyon ürünleri içerisinde ayrı bir öneme sahiptir. Zeminde yer kaplamayacağı için duvar askıları dar antreler için en doğru tercihlerdir. Yalnız antreler için değil evinizin her yerinde duvar rafları ve askıları ile alandan tasarruf sağlayabilir aynı zamanda da modern bir görüntü yakalayabilirsiniz. 
 

Dar Antreler İçin Doğru Mobilya Seçimi

Antrelerin en önemli parçalarını kullanacağınız mobilyalarınız oluşturmaktadır. Standart bir alan için çekmeceli şifonyerler ve portmanto modelleri öncelikli olmaktadır. Çeşitli model ve renk seçeneğini sizlere sunan mobilyalar kullanışlı ve ilgi çekici bir ortam hazırlamaktadır. Fakat dar alana sahip olduğunuzda bu mobilyalardan da feragat etmeniz gerekmektedir, aksi halde hareket edecek alan dahi bulamayabilirsiniz. Modern Antre Mobilyaları konusunda özel ve şık tasarımları ile dresuar modelleri tam size göre. Ahşap modellerinin yanısıra, farklı renk seçenekleri ile de karşımıza çıkan dresuar modelleri ile modern bir antreye sahip olabilirsiniz. Dresuar seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta dresuar modelinin boy oranıdır. Uzun ayaklı tasarımları ile üretilen Dresuar Modelleri kullanım kolaylığı açısından daha kullanışlı olacaktır. Ayrıca çekmeceli seçeneği ile üretilen modelleri sayesinde, çekmeceli şifonyer ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz. Antre dekorasyonu konusunda en büyük etkiyi dresuarlar ile oluşturabilirsiniz. Hem kullanışlı hem modern yapıları sayesinde evinize gelen misafirleriniz üzerinden ilk andan olumlu bir etki yaratabilirsiniz. Vestiyer, Askılık, portmanto modelleri ve Dilsiz Uşak çeşitleri de yine antredeki karmaşayı dağıtıp sade bir görünüm oluşturmak için ideal bir seçenek. Antre mobilyası seçenekleri için Yapibahce.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...