Favorilerim
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Avantajı.

Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Ayrıntılar

Tarih: 20.02.2023 10:49
Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Ayrıntılar
Banyo Dekorasyonunda dikkat edeceğiniz birkaç ufak detayla şık ve modern banyo tasarımlarına kavuşabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Ayrıntılar

Evini dekore etmek isteyenler için, Banyo Dekorasyonu önem verilmesi gereken alanlardır. Bu konuda bazı noktalarda dikkatli olunduğu takdirde, etkileyici tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Banyolarınızı dekore ederken konforlu olmasının yanısıra hijyenik olmasına da önem vermeniz gerekmektedir. Temizliğinin rahat olacağı şekilde seçimlerinizi yönlendirebilirsiniz. Kullanılacak ışıklandırmadan, fayans seçimine kadar her bir ayrıntısı ile bir bütün oluşturmak öncelikli hedefiniz olmalı. Son zamanların sevilen dekorasyon ürünleri içerisinde yer alan modern tasarımlara sahip banyo ürünleri daha fazla üretilmektedir. Banyo dekorasyonu evin diğer odalarına göre daha az önem verilen alanlar olarak görülse de genel bütüne bakıldığında uyumu yakalamak adına dikkatli davranmakta faydalı olacaktır. Banyo dekorasyon ürünleri bazıları için hepsi aynı olarak adlandırılsa bile, binlerce çeşit tasarımlara sahip banyo ürünleri her biri ayrı bir tarzı yansıtmaktadır.
 

Banyo Dekorasyonunda Doğru Renk Seçimi

Ev dekorasyonunun geneli için geçerli olan renk uyumu kuralı, banyo dekorasyonu için de geçerlidir. Renk seçimi uyum için de önemlidir. Kullanacağınız detayların her biri kendi içerisinde şık tasarımlara sahip dahi olsa, aralarında uyumu yakalamazsanız sonuç çok da istediğiniz gibi olmayacaktır. Duşa kabin seçerken, fayans seçerken hatta aksesuar seçerken dahi belirlediğiniz konsept renkleri üzerinden seçilmesine özen göstermelisiniz. Özellikle dar bir alana sahipseniz, koyu renklerden kaçınmalısınız. Duvarlarda ve fayans seçiminde açık renklere öncelik verirseniz daha geniş ve ferah bir görüntü yakalama imkânı elde edersiniz. Açık pastel tonlarında seçimler ile banyonuzda olduğundan daha geniş bir alan elde edebilirsiniz. Geniş alana sahip bir banyoya sahipseniz koyu renk seçiminde daha özgür olursunuz. Burada zevkinize göre bir renk seçimi yapabilirsiniz. Fakat iki durumda da geçerli olan kural, renk uyumudur. Koyu renk ağırlıklı bir dekorasyon oluşturacaksanız da, tüm seçimlerinizi birbiri ile uyumu yakalaması önemli bir ayrıntı olmaktadır.
 

Uygun Duşakabin Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Banyo Dekorasyonu Fikirleri için en fazla öneme sahip parçalardan birisi duşakabin modelleridir. Özellikle model çeşitliliği ve renk seçenekleri olarak alternatifinin çok olduğu duşakabin modeli seçimi önemli bir detaydır. Duşakabin seçmeden önce kullanacağınız alanın ölçülerinin bilmenizin katkısı olacaktır. Dikkatli olunmadığı durumda banyonuz olduğundan daha dar bir görüntüye sahip olabilir. Hedefimiz öncelikli olarak geniş alanlar oluşturmak olduğu için bu ayrıntı önemli olmaktadır. Banyoların daha kullanışlı olmaları adına önem derecesi en yüksek olan ayrıntı duşakabinlerdir. Banyoda geçireceğiniz süre dâhilinde hareketlerinizin kısıtlanmaması adına da bu ayrıntı önemlidir. Dar bir banyo alanına sahipseniz şeffaf duşakabin modellerini sizin için ideal seçimler olacaktır. Geniş alanlar için ise, küvet ve jakuziler alternatifler arasında yer almaktadır.
 

Doğru Banyo Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Banyo dekorasyonunda aydınlatma seçiminizde özenli davranmalısınız. Banyo Aydınlatma Fikirleri çerçevesinde beyaz ve güçlü ampuller tercih etmelisiniz. Sarı ışık karanlık bir atmosfere neden olacağı için uzak durmanız gereken seçeneklerdendir. Ayrıca göz yoran etkilerinden dolayı da sarı renkli aydınlatmalardan uzak durmanız daha faydalı olacaktır. Bunun yanısıra ayna kenarlarında yer vereceğiniz aydınlatmalar ile şık bir banyo dekoruna da sahip olabilirsiniz. Görsel ve işlevsel olarak etkili olacak bu yöntemi siz de banyonuzda uygulayabilirsiniz.
 

Ayna modelleri ile Şık Banyo Dekorları

Banyo Aynaları dekorasyonda büyük bir yer kaplar. Ayna modellerinin kullanıldığı mekanı geniş gösterme etkisi bilinen bir gerçektir. Daha ferah alanlara kavuşmak için sıklıkla tercih edilen ayna modellerinin, salonlar ve yatak odalarının yanısıra banyolar da ayna kullanımına uygun alanlardan birisidir. Ayna seçimi yaparken boyut seçimi önemli bir detaydır. Geniş bir banyoya sahipseniz boy aynası alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Dar alanlara sahipseniz daha çok duvar aynaları sizin için uygun olacaktır. Her iki türlüde ayna modellerinde, desen ve çerçeve renklerinin banyonun genel havası ile uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, kolay temizlenen ve leke tutmayan etkiye sahip ürünlere de öncelik vermelisiniz.
 

Doğru Lavabo Seçimi ile Modern Banyo Dekorları

Banyolarınız için lavabo seçiminde malzemesi ve boyutlarına seçimlerinizde dikkat etmelisiniz. Bilhassa boyutları konusunda dikkatli olmalısınız. Banyo lavaboları farklı boyutlarda üretilmektedir.
Seçim esnasında kullanacağınız alanın ölçülerini göz önünde tutmalısınız. Küçük banyolar için daha ideal boyutlarda seçeneklere öncelik vermelisiniz aksi halde dar olan alanınızı daha da sıkışık hale getirebilirsiniz. Renkleri konusunda, banyo dekorasyonunun geri kalan parçaları ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
 

Göz Alıcı Tasarımları ile Banyo Aksesuarları

Banyo tasarımlarını ön plana çıkaran aksesuarları etkileyici renk ve tasarımları ile göz doldurmaktadır. Havluluk, şampuanlık, banyo ve lavabo bataryaları ilgi çekici renk tercihleri ile banyolarınızı tamamlamaya aday. Banyolarınızda kullanacağınız ürünleri seçerken tasarımlarının yanında kolay temizlenmelerine de dikkat etmelisiniz. Özellikle banyo ve lavabo bataryası kireç sorunu için en uygun olan ürünlerdir. Burada seçim esnasında, leke tutmaz ve kolay temizlenen malzemelerden üretilmiş ürünlere öncelik vermelisiniz. Kireç sorunu banyoda kullanılan malzemelerde sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bunun önlenmesi için bakımlarının aksatılmaması, ara ara temizliklerinin yapılması gereklidir. Bunu önlemek için özel olarak üretilen pas ve leke tutmaz etkili malzemeden üretilen ürünlere öncelik verebilirsiniz. Özel olarak tasarlanan osmanlı antik ürünlerile banyonuza şıklık katabilirsiniz. Havluluk, batarya, diş fırçalık, sabunluk, köşe şampuanlık seçeneklerinde kullanılan antik detaylar sayesinde göz alıcı banyo tasarımlarına yer verebilirsiniz. İki katlı oval şampuanlık modelleri ile modern banyo dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Şık tasarımları ile banyo dekorasyon ürünlerine sayfamızdan ulaşabilir ve güvenli alışveriş seçeneğiyle satın alabilirsiniz.
 

Uygun Banyo Zemini Seçimi

Banyolar genel olarak ıslanmaya müsait alanlardır. Banyo alanlarında sıklıkla kazalar meydana gelmektedir. Bu kazalarda en büyük etki zemin seçimleridir. Kaygan yapıda banyo zeminlerin yerine kaymaz yapılara ağırlık vermeniz bu kazaların önüne geçmeniz için önemlidir. Yalnızca zemin ile sınırlı da değil, banyolarda kullanılan paspas modeli seçiminde de dikkatli olmanız faydalı olacaktır. Banyo fayans ve paspas tercihinizin banyonun genel yapısına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Aykırı tasarımlı seçimlerden kaçınmalısınız.
 

Banyolarda Karışık Görüntüye Son!

Banyo tasarımlarında beyaz eşyalara yer verecekseniz, yerlerini doğru belirlemelisiniz. Çamaşır makinesini banyoda kullanacaksanız, su giderlerinin yakınında kullanmanız gerekmektedir. Planlamanızı yaparken bu gibi ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Ayrıca, saç kurutma makinesi, saç şekillendirici aletlerine de banyonuzda yer verecekseniz, kablo görüntüsünden kurulmak için uygun büyüklükte banyo dolaplarına şans verebilirsiniz. Banyo dolapları, havlular ve kurutma makinesi gibi aletleri koyabilmeniz için özel bölmelere sahip seçenekleri ile tasarlanmaktadır. Siz de karışık görüntülerden hoşlanmıyorsanız bu lavabo dolabı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
 

Banyo Tekstili ve Ferah Kokular

Banyolar genel olarak penceresiz olarak tasarlanan alanlardır. Kapalı kaldıklarında havasızlıktan dolayı zamanla kokular oluşabilir. Bunlar için, banyolara özel olarak tasarlanmış oda kokuları bulunmaktadır. Bu kokular içerisinden zevkinize uygun olan seçimiz yapabilir ve hoş kokulu banyolara kavuşabilirsiniz. Banyo dekorunda farklılık seviyorsanız duş perdeleri tam aradığınız parçalardır. Çeşitli alternatifleri ile duş perdeleri ile daha hareketli banyo dekorasyonu elde edebilirsiniz. Banyo paspası olarak da renkli ve desenli tasarımları ile de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Yapıbahce.com mobilya ve dekorasyon konusunda uygun fiyatlı ürünleri sizlere sunmaktadır. 

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...